Anasayfa FOTO GALERİ İLK YARDIM SERTİFİKASI YETKİ BELGEMİZ REFERANSLARIMIZ İLETİŞİM
Anasayfa İlk Yardım Sertifikası İlk Yardım Ücret Tarifesi İlk Yardım Eğitimi Yetki Belgemiz İLETİŞİM FORMU Eğitim Kitabımız İlkyardım Kuruluşları Sıkça Sorulan Sorular Diğer Referanslarımız

Şanlıurfa İl Tanıtımı

İnsanlık tarihinin başlangıcı sayılan, dünyanın en eski kenti ata yurdunuzu, 11 500 yıllık Balıklıgöl Heykeli'ni, yüzyılın arkeolojik buluşu olan Göbeklitepe Tapınağını, Türkiye'nin en çok arkeolojik kazı yapılan ilini, eser sayısı bakımından Türkiye'nin 5. müzesini ve dünyanın en önemli mozaiklerini görmek istiyorsanız, yolunuz mutlaka bu şehre düşmeli.
Dünyanın ilk üniversitesine sahip, ilim ve irfan yurdu tarihi Harran şehrini, Güneydoğu'nun Efes'i sayılan Şuâyb Antik Şehrini; ay, güneş ve yıldızın kutsandığı Soğmatar Antik Şehrini görmek istiyorsanız, yolunuz mutlaka bu şehre düşmeli.
İlkel dinlerden, çok tanrılı ve tek tanrılı dinlere ait inançların ve bu inançlarla bağlantılı kültürlerin izlerini ve çoğulcu kültürünü; üç semavi dinin Hz. İbrahim'de buluştuğu peygamberler şehrini, peygamberlere izafe edilen makamları, İbrahim peygamberden miras kalan cömertlik ve misafirperverliği; Eyyûb peygamberden gelen sabır öğretisini, Hz. İsa'nın kutsadığı, medeniyetlerin ve uygarlıkların buluştuğu, kaynaştığı, hoşgörünün muhabbettin başkentini görmek istiyorsanız, yolunuz mutlaka bu şehre düşmeli.
Türk İslam mimarisinin şaheserleri arasında sayılan, dantel dantel işlenmiş geleneksel mimari yapıları ve el sanatlarını, mutfak zenginliğini, dünyaya nam salmış musikisini, yaşanan ve yaşatılan otantik, mistik kültürünü görmek istiyorsanız, yolunuz mutlaka bu şehre düşmeli.
İlk tarımın yapıldığı verimli toprağı ile geçmişte Mezopotamya'nın, bugün ise GAP'ın başkentini, Türkiye'nin en büyük ve dünyanın 4'üncü büyük barajı olan Atatürk Barajını, saklı cennet Halfeti'yi görmek ve tekne gezisi yapmak istiyorsanız, yolunuz mutlaka bu şehre düşmeli.

  

<<<Geri

 
Yeni Ümit Eğitim Kurumları
Mareşal Çakmak Mah. Bağcılar Cd. No:114 Kat:1-2-3-4-5
Güngören / İSTANBUL
Tel: 0212 641 13 13 (pbx) Faks: 0212 506 81 43
ANASAYFA
KURUMLARIMIZ
YETKİ BELGELERİMİZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
İLK YARDIMIN ABC Sİ
TURNİKE UYGULAMASI
İLK YARDIM EĞİTİMİ
İLK YARDIM HAFTASI
İLK YARDIM SORULARI
İSTANBUL KISA TANITIMI
İLK YARDIM DENEME SINAVI
EĞİTİM SÜRESİ
İLK YARDIM EĞİTİCİ EĞİTİMİ
İSTANBUL SAĞLIK OCAKLARI
YARALI ÇIKARMA
DONMA NEDİR
SRC BELGE TÜRLERİ
TMGD EĞİTİMİ
İLK YARDIMIN ÖNEMİ
İLK YARDIMIN AMAÇLARI
İLK YARDIMCI KİMDİR
İLK YARDIM KURSU
ŞOK POZİSYONU
ARI SOKMASI
SRC BELGESİ
FORKLİFT EHLİYETİ
YANIĞA NE İYİ GELİR