Kategori: Genel

İlkyardımcı Bulundurma Zorunluluğu

Hangi İlk Yardım Sertifikası Geçerlidir?

İlk yardım eğitimini, halk eğitim merkezleri, belediyeler, ismek, sürücü kursları, dernekler vb. yerler vermektedir. Ancak, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanununa göre geçerli olan belge ilk yardım yönetmeliği kapsamında verilen eğitimdir. Bu eğitimleri de sadece Sağlık Bakanlığından yetki alan ilk yardım eğitim merkezleri tarafından verilir.

Önemli Bilgi!  

İlkyardımcı Sertifikası vermeye yetkili olmayan yerden alınan İlk yardım katılım belgeleri geçersizdir.

İş Müfettişlerinin Yapacağı Denetimlerde İstenen Geçerli İlk Yardım Sertifikası Nasıl Olmalıdır?

 • Alınan İlk Yardım Sertifikası “ilkyardım yönetmeliği” çerçevesinde olmalıdır.
 • Eğitim alınan kurs, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkili olmalıdır.
 • Geçerliliği olmayan ilk yardım belge türleri;
  • İlk yardım başarı belgesi,
  • İlk yardım katılım belgesi,
  • İlk yardım kurs belgesi,
  • İlk yardım bitirme belgesi,
  • İlk yardım uzmanlık belgesi,
 • İş müfettişlerinin istemiş olduğu geçerli ilk yardım belgesinde “ilkyardımcı belgesi” yazmalıdır.
  • Geçerli olan İlkyardımcı belgesini ve ilkyardımcı kimlik kartını görmek için tıklayınız
 • Eğitim alacağınız merkezin yetki belgesini görmeniz gerekiyor. Yetki belgesi mutlaka İl Sağlık Müdürlüğü tarafından verilmiş olduğunu incelemeniz gerekiyor. Örnek yetki belgesini görmek için tıklayınız.
 • Aracı kurumlardan yani yetkili olmayan kurumlardan eğitim talep etmeyiniz. Zira, verecekleri ilk yardımcı belgesi sahte olabilir.
 • İlk yardım sınavını İl Sağlık Müdürlüğü yapar. İl Sağlık müdürlüğü dışında yapılacak olan sınavların her hangi bir geçerliliği bulunmamaktadır.

İşverenler Dikkat!

İlk yardımcı Bulundurmama Cezası

Ülkemizde, yasalara göre işletme sahiplerine 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu çerçevesinde işverenlere yüklemiş bir hayli sorumluluk bulunuyor. Bu sorumlulukların başında iş sağlığı ve güvenliği kapsamında işçi çalıştırma yükümlülüğü gelmektedir.

Bu bağlamda, işletmelerde ilk akla gelen iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimidir. Ancak, durum tam olarak sandığınız gibi değil. İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi dışında ilk yardımcı çalıştırma yükümlülüğü de bulunmaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 3.madde, “ç” bendinde tanımlanan “destek elemanı” şeklinde bir tanımlama bulunmaktadır.

Buna istinaden, destek elemanı;
asli görevinin yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili olarak

 • önleme,
 • koruma,
 • tahliye,
 • yangınla mücadele,
 • ilk yardım ve benzeri konularda özel olarak görevlendirilmiş uygun donanım ve yeterli eğitime sahip kişi olarak asli görevi ile bu görevleri de üstlenir. Yani işveren, çalışanına yukarıda belirtilen görevleri yapması için eğitim aldırır ve görevi işçisine tevdi eder.

İşletmelerde gerekli olan “nitelik ve nicelik” destek elemanı çalıştırması halinde işvereni yasal zorunlulukları yerine getirmediği için bazı yaptırımlar bekliyor. İşyerinde çalıştırılacak ilkyardımcı nitelik ve sayısal anlamda ilgili düzenlemelere İlkyardım Yönetmeliği’nde yer verilmiştir.

Kimler İlk yardımcı Olabilir?

Bir işyerinde,İş Sağlığı ve Güvenliği kanununda belirtilen “ilkyardımcı çalıştırma yükümlülüğünü” yerine getirmek için işletme dışından personel istihdam etmeye hiç gerek yok. Mevcut elemanlar arasından seçilen kişilere ilk yardım eğitimi aldırarak ilkyardımcı çalıştırma yükümlülüğünü yerine getirmiş olacaksınız.

İlk yardımcı olarak istihdam edilmek üzere, mevcut personelinizi yetkili bir ilk yardım kursuna göndererek en az 16 saat eğitim aldırmanız gerekiyor. İlk yardım eğitimine katılmanın kriteri ise ilkokul mezunu olarak belirlenmiştir. İlk yardım eğitimini tamamlayan katılımcıların başarılı olmaları için, teorik ve uygulamalı ilk yardım sınavlarının her birinden, 100 tam puan üzerinden 85 puan almış olmaları gerekmektedir.

İlkyardımcı Sayısı Kaç Olmalı?

29429 sayılı ve Resmi Gazetede yayımlanan İlkyardım Yönetmeliği’nde ilkyardımcı, ilk yardım tanımında belirtilen amaç doğrultusunda, hasta ya da yaralılara tıbbi araç gereç kullanmadan, halihazırda bulunan araç ve gereçlerle ilaçsız uygulamaları yapan ilk yardım eğitimi alarak ilk yardımcı sertifikası almış kişi olarak tanımlanmıştır.

İlk yardım eğitimi alması gereken personel sayısı
İşyerlerinde çalışan personel sayısı ile işyerinin ait olduğu tehlike kategorisine (sınıfına) göre çalıştırılacak ilk yardımcı sayısı değişiklik arzeder.

Buna göre;
a) Az tehlikeli işyerlerinde, her 20 çalışan için 1 ilkyardımcı,
b) Tehlikeli işyerlerinde, her 15 çalışana kadar 1 ilkyardımcı,
c) Çok tehlikeli işyerlerinde, her 10 çalışana kadar 1 ilkyardımcı,
bulundurulması yasal bir zorunluluktur.

İlkyardımcı Çalıştırmayana Verilen Ceza Miktarı

İlkyardımcı bulundurma zorunluluğunu yerine getirmeyen işyerlerine 6331 sayılı Kanun’a göre idari para cezası uygulanmaktadır.

6331 SAYILI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNUNA GÖRE UYGULANACAK İDARİ PARA CEZALARI

Kanun Maddesi: 4/1-a
Ceza Maddesi: 26-1/a
Fiil: İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili tedbir almamak, organizasyonu yapmamak, gerekli araç ve gereçleri sağlamamak, sağlık ve güvenlik tedbirlerini değişen şartlara uygun hale getirmemek ve mevcut durumun iyileştirilmesi için çalışmalar yapmamak.

Tehlike Sınıfı
10 kişiden az çalışan
işletmeler
10 ile 49 arası çalıştıran
işletmeler
50 ve daha
fazla çalıştıran
işletmeler
Az Tehlikeli 3.092 TL. 3.092 TL. 4.638 TL.
Tehlikeli 3.865 TL. 4.638 TL. 6.184 TL.
Çok Tehlikeli 4.638 TL. 6.184 TL. 9.276 TL.

İlk Yardım Eğitimi Alan Öğrencilerimiz

Yeni ümit eğitim merkezine uzak olması nedeniyle gelmekte tereddüt yaşasam da geldiğim için memnunum. Öncelikle bizlere dinlenmek için rahat bir ortam oluşturan kurumuzun teşekkür ediyorum. Özellikle bu eğitim sürecinde bizlere destek olan bizimle yorulup bizimle dinlenen Ayşegül hocamızla tanışmaktan son derece memnunum ve emekleri için kendisine teşekkür ediyorum. Sektörde daha iyi yerlere gelmeniz temenni ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.

Saygı ve sevgiyle

YİĞİT YAĞCI
Diyaliz Teknikeri

Bu eğitimi almakta iki amacım mevcuttu. İlk amacım ilk yardımı öğrenerek çevremde rahatsızlık geçirebilecek kişilere doğru müdahale yapabilmektir. İkinci amacım ise kariyerim boyunca ek iş olarak bu sertifikayı kullanmaktır. İlk amacımı Ayşegül hocam sayesinde gerçekletirdim. Vermiş olduğu eğitimle bu kadar kısa sürede ilk yardım bilincini kazanmama yardımcı oldu ve yüzden kendisine çok teşekkür ederim. Ayşegül hocamdan aldığım için kendimi son derece şanslı hissediyorum.

RABİA KUYTAK
BİYOLOG

Yeni Ümit sayesinde kendime çok fazla bilgi kattım. Eğitmenim olan Ayşegül hocaya ilgisi sevgisi sabrı ve anlayışı için sonsuz teşekkürler. Onun sayesinde iyi eğitmen nasıl olunur onu öğrendim. Bana bu beş gün içerisinde verebileceği bütün bilgiyi verdi. Ve benim için uğraştı. Ve iyi ki gelmişim dememi sağladı yeni ümit’e geldiğim için çok mutluyum ve gideceğim için de bir o kadar üzgün. Her şey için teşekkür ederim.

ELİF BÜK
TIBBİ GÖRÜNTÜLEME TEKNİKLERİ

Eğitime gelmeden önce çok kararsızdım. Fakat iyi ki gelmişim hocamız Ayşegül hocamı tanıdığıma ve gruptaki arkadaşlarımı tanıdığıma çok sevindim. İlk yardım eğitimini eğlenerek ve eğlendirerek anlatıp bizi anlamadığımız yerde sabırla güler yüzle göstermesi örnek alacağım en güzel tutumuydu. Emeklerine sonsuz teşekkür ederim. Ve her zaman telefon kadar uzağındayım. Saygılarımla

ECEM GÜNKILINÇ
ÖĞRETMEN

Eğitmenimiz Ayşegül hocama teşekkür etmekle başlamak istiyorum. İlk yardım eğitmeni olmak için bana bu konuda yol gösteren yeni ümit eğitim kurumları ailesine ve mesul müdürü olan Ayşegül Hocamızın bu serüvende özverili bir şekilde bizi yalnız bırakmayıp tüm güzellikleriyle hep yanımızda oldular. Umarım bu eğitim sertifikalarıyla bu eğitim ahlakıyla hareket edip harika ilk yardımcılar yetiştireceğim.

ÇAYAN KUYTAK
DİYETİSYEN

Kurumunuza gelmeden önce önyargılarım vardı. Çünkü daha önce ilk yardım dersini şirketim dışında başka bir kurumda almamıştım. Kurumunuza adım attığım ondan itibaren önyargılarım teker teker kırılmaya başladı. Temizlik konusu benim için çok önemlidir. Özellikle bu konudaki titizliğiniz için size çok teşekkür ediyorum. Çalışanlarınızın güler yüzlü ve çok ilgili olmaları çok hoşuma gitti. Hepsi gerçekten çok içten insanlar. Sınıfların ferah ve eğitime uygun fiziki şartları sağlamalarından dolayı 5 günümü çok rahat geçirdim. Her gün keyifle kurumunuza gelme nedenlerinden biriydi. İlk yardım hocamız Ayşegül BİLGİÇ’ e özellikle teşekkür etmek istiyorum. Kurumunuzda bu kadar deneyimli başarılı insanlara yer vermeniz muhteşem bir şey. Ayşegül hocamızın katkıları ile aslında bildiğimi düşünüp bilmediğim ne kadar çok şey olduğunu fark ettim. Bu kadar mükemmel bir insan ile 54 günümü geçirdiğim için çok şanslı hissediyorum. Kurum olarak iyi ki varsınız.

ŞEBNEM CANOĞLU
HEMŞİRE

Yeni Ümit Eğitim Kurumlarına

10–14 Eylül Tarihleri arasında Ayşegül BİLGİÇ Eğitmenimden aldığım ilkyardımcı eğiticinin Eğitimi dersi için kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Derse olan aşkı konu hâkimiyeti kendisin de olan tüm bilgi ve becerileri verme isteği ile bize idealist sevecen ve tam anlamı ile nasıl bir eğitmen olmamız mükemmel şekilde anlatmıştır. Size yeni ümit eğitim kurumu olarak yarattığınız bu ev aile ortamı ile kursiyerlerinize harika bir eğitmen ortamı sağlamış bulunmaktasınız. Sınıfların durumu dinlenme alanları ikramlarınız muazzam. Bireysel gelişimim için almak isteğim sertifikalar için kesinlikle kurumunuzu tercih edeceğimi ve diğer insanlara da kurumunuzu en iyi şekilde tanıtacağımı bildirir emekleriniz için teşekkür ederim.

NAGİHAN KURT DÜZERDİK
BİYOLOG

Eğitmen adayı olarak başladığım bu uzun ince yolun başında karşıma çıkan yolumuza yoldaşlık yapan emekçi eğitmenimiz Ayşegül BİLGİÇ ile tanışmamıza vesile olan herkese teşekkür ederiz. Sedef hanımla başlayan güler yüzün sıcacık ikramlarıyla yüzümüzü güldürüp midemizi bayram ettiren personele her sabah sınıfı tertemiz yapıp bize her saat sıcacık çay ikram edene kadar sıcacık bir aile kokusu aldık. İşini severek yaptığını günaydın demesinden anladığımız sevgi dolu Ayşegül hocamızın izinden giderek kendimize bir çizgi çizmemize sağladığı için huzurlarınızda ayrıca teşekkür ederim.

FAHRİYE DUMAN
BİYOLOG

Kurumunuzdan 10–14 Eylül 2018 Tarihleri arasında Ayşegül BİLGİÇ Hocamızdan alma şansı edindiğimiz ilk yardım Eğitici Eğitimi Sırasın da çok fazla yeni beceriye sahip olduk. Ayşegül hocamızın sevgi saygı ve nezaket çerçevesin de verdiği eğitim de bir aile gibi bize her gün güler yüzle karşılamasından çok memnun kaldık. Kendisini tanıdığımız için çok şanslıyız. Bununla birlikte kurumunuz çalışanlarının tümün de aynı şekilde güler yüzlü ve güven verici bir çalışma ortamı gözlemledik. Eğitim kurumlarında bilgi tecrübe ve ustalık kurumu gerçekten öne çıkarabilecek esas faktörken Ayşegül hocamız bu özelliklerin hepsini fazlasıyla taşıyarak kurumunu da gurur verici şekilde temsil etmekte. İlginize ve güler yüzüne teşekkür eder saygılarımı sunarım Bir başka eğitimde yeniden kurumunuzda buluşmak dileği ile.

CANSU ÖZTÜRK
BİYOLOG

İlk Yardım Sertifikası

İlk Yardım Sertifikası Nedir?

Okullarda, imalathanelerde, fabrikalarda, atölyelerde, mağazalarda, AVM’ lerde, Resmi devlet dairelerinde ve insanın olduğu tüm ticari işletmelerde yönetmelik kapsamında belirli bir sayıda ilk yardım eğitimi almış kişileri çalıştırmak ya da mevcut çalışanlarına ilk yardım eğitimi aldırmak yasal bir zorunluluktur.

İLK YARDIM SERTİFİKASI İÇİN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ

İlk Yardım Sertifikası Nereden Alınır?
DİKKAT! İlk yardım sertifikaları, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş “ilk yardım eğitim merkezleri” tarafından alınırsa geçerliliği olur.

Yeni Ümit İlk Yardım Eğitim Merkezi Nereden Yetki Aldı?
İlk Yardım Eğitim merkezimiz İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 2005/1198 sayılı izin ile ilk yardım eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı Acil Hizmetler Genel Müdürlüğü tarafından 048 sayılı izin ile İlk Yardım Eğitici Eğitimi vermek üzere de yetki almıştır.

İlkyardımcı Kime Denir?
İlk yardım tanımında belirtilen amaçlar doğrultusunda, hasta ya da yaralıya tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle ilaçsız uygulamaları yapan ilk yardım eğitimi alarak ilk yardımcı belgesi almış kişiyi ifade eder.

İlk Yardım Sertifikası Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?
İlk yardım kursuna kayıt olabilmek için 18 yaşını doldurmak ve ilk okul mezunu olmak yeterlidir.

Sınavda Kaç Soru Sorulu ve Sınavda Geçme Notu Kaçtır?
İlk yardım sınavlarında test usulü toplam 40 soru sorulur. Geçme not 100 puan üzerinden 85 puandır. Yazılı sınavdan başarılı olanlar uygulama sınavına girmeye hak kazanır. Her iki sınavdan da başarılı olanlar “ilk yardım sertifikası” ve “ilk yardımcı kartı” almaya hak sahibi olurlar.

İlk Yardım Sertifikasının Geçerlilik Süresi Ne Kadar?
İlk yardım yönetmeliğinin 23 üncü maddesi gereğince alınan ilk yardım sertifikalarının geçerlilik süresi hak kazanıldığı tarihten itibaren 3 yıldır. Geçerlilik süresi dolmadan en geç 3 (üç) ay içersinde güncelleme eğitimi alınması zorunludur.

Belediyeden ya da Halk Eğitim Merkezlerinden Alınan Sertifika geçerli midir?
Alınacak ilk yardım sertifikası “Sağlık Bakanlığı” tarafından onaylı olmak zorundadır. Bahsedilen kurumlardan alınacak belgeleri Sağlık Bakanlığı onaylamaz ise bir geçerliliğe sahip olmaz. UYARI: SERTİFİKA ALMA NEDENİNİZ İŞ KANUNUNA GÖRE İŞLETMEDE KULLANACAKSANIZ MUTLAKA SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI OLMASI GEREKMEKTEDİR.

İş sağlığı ve güvenliği kapsamında Çalışan Sayısına Göre İşletmelerde İlkyardımcı bulundurulma zorunluluğuna göre
A) Az tehlikeli işyerlerinde, her 20 çalışan için 1 ilkyardımcı, B) Tehlikeli işyerlerinde, her 15 çalışana kadar 1 ilkyardımcı, C) Çok tehlikeli işyerlerinde, her 10 çalışana kadar 1 ilkyardımcı, bulundurması zorunludur

İlk Yardım Kurs Ücretleriniz Ne Kadar?
İlk yardım eğitimi ücreti hakkında https://www.yeniumitilkyardim.com/ilk-yardim-kurs-ucretleri.php linkten detaylı bilgi alabilirsiniz.

Eğitimi nerede alıyoruz?
İlk yardım eğitimlerini kurs merkezimizde ya da 7 ve üzeri bir sayı olması halinde sizin iş yerinizde eğitim vermeye uygun bir yer varsa veriyoruz.

İlk yardım eğitimine katılmak için hangi evraklar gereklidir?
İlk yardım eğitimine katılmak için iki adet resim, kimlik ve diploma fotokopisi olması yeterlidir.

İLK YARDIM SERTİFİKASI

Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Kursu hakkında detaylı bilgi almak için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.
SAYFAYI ZİYARET EDİN

İLK YARDIM SERTİFİKASI OLAN PERSONEL ÇALIŞTIRMAYAN FİRMALARA NE KADAR CEZA VERİLİYOR?
Yönetmeliğin belirlediği sayılarda ilk yardımcı istihdam etmeyen kurum ve kuruluşlara 1.500,00 ile 4.500,00 TL. arasında idari para cezası uygulanmaktadır.

İlk Yardım Sertifikası 1

İLK YARDIM SERTİFİKA ÖRNEĞİ

İLK YARDIM SERTİFİKA ÖRNEĞİ

İlk Yardım Sertifikası 2

İLKYARDIMCI KART ÖRNEĞİ

İLKYARDIMCI KART ÖRNEĞİ

Forklift Belgesi

İş Makinesi Forklift Belgesi

forklift belgesi

Gelişen teknoloji ile beraber hayatı kolaylaştıran makineler pek çok farklı sektörde güvenilir malzemeler olarak dikkat çekmektedir. Performansı yüksek ve aynı zamanda güçlü olan bu makineler, çok zor gibi kabul edilecek işi en kısa zamanda halletmektedir ve insanlara önemli avantaj sağlamaktadır. Bu gibi makinelerin kullanılması bir zorunluluk olarak karşımıza çıkarken, makine kullanacak operatörlerin gerçekten saygın bir meslek grubuna işaret ettiğini söylemek mümkün.

Forklift Operatör belgesi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz: https://www.yeniumitforklift.com/forklift-ehliyeti-nasil-alinir.php

Özellikle bu iş için gerekli bir evrak ve unsur olarak karşımıza çıkan Forklift  ehliyeti en uygun koşullarda tedarik edilebilmektedir. Tam kapsamlı ve güvenilir iş makinaları operatörlük kursları ile birlikte bu konuda mesleki hayatınız için önemli bir proje başlatabilirsiniz. Makul fiyatlarla ve muazzam imkânlarla ile bu konuda size yardım sağlayacak destekler, bu makineleri kullanma konusunda size gerçekten önemli bir avantaj sağlıyor. Gerekli ehliyet girişimi ve evrak takibi ile birlikte kısa bir zaman dilimi içerisinde çok avantajlı bir konuma gelmeniz mümkün. Böylelikle bundan sonraki meslek hayatınızda aranan bir kişi olabilir ve meslek grubu ile birlikte görevlerinizi en sağlıklı şekilde yerine getirebilirsiniz.

Aynı zamanda hatırı sayılır bir kazanç elde etmeyi planlıyorsanız, kalıcı bir meslek grubu ile birlikte bunu başarabilirsiniz. Özellikle iş makinesi gibi çok kapsamlı cihazların kullanımı ve bu araçların kabiliyeti ile birlikte sizin de avantajlı bir noktaya gelmeniz mümkün olacaktır.

Geçerli olan bir meslek “forklift operatörlüğü”

Öncelikli olarak burada kullanılan araçların kabiliyet ve hizmet bakımından önemi çok büyük. Damperli kamyon, beton mikseri, forklift, vinç  gibi araç arın yanı sıra greyder, buldozer ve kepçe gibi araçlar gerçekten sanayi sektöründe vazgeçilmez araçlar olarak dikkat çekiyor. Bu araçları kullanma konusunda operatörlük belgesi aldığınız zaman, çok geçerli bir meslek grubuna sahip oluyorsunuz. Forklift operatör belgesi hem bilgi bakımından hem de kabiliyet bakımından insanlara çok önemli avantajlar sağlamaktadır. Vinç, silindir ve buna benzer ağır iş makinalarının artık sizinle birlikte daha emniyetli ve güvenli bir sonuç vermesi mümkün olmaktadır.

Belli bir zaman dilimi içerisinde alacağınız kurs ile birlikte bu konuda gerçekten çok hatırı sayılır bir yere gelebilirsiniz. Böylelikle iş aradığınızda veya hakkınızda gerekli belgeleri sunduğunuzda bu ehliyet gerçekten önemli bir ayrıcalık olarak size yardımcı olacaktır. Çok geçerli ve popüler bir meslek olmakla beraber kazanç yönünden yine size hatırı sayılır imkânlar sağlayan bir meslek grubundan bahsediyoruz. Kusursuz ve tam teşkilatlı olarak hazırlanmış bir eğitim süreci ile beraber, hem ehliyete sahip olabilirsiniz hem de sizden hizmet bekleyen insanlar için güven ortaya koyabilirsiniz.

İş Makinesi Ehliyeti İle Pek Çok Farklı İş Makinelerini Kullanabilirsiniz

Bu sahip olduğunuz ehliyetin ilerleyen zamanlarda size avantajı ve katkısı gerçekten göz kamaştırıcı olabilmektedir. Sağlıklı ve güvenilir bir meslek erbabı olmak için yine bu konuda tedbirli davranmalı ve uzman bir firma ile iletişime geçmelisiniz. İyi bir eğitim kurumu tam destekli çalışmaları ile birlikte hem eğitim hem de ehliyet konusunda size gereken desteği vermektedir. İş makinesi için kullanışlı bir ehliyet elbette ki herkes adına büyük önem taşıyor. Girişimde bulunmak ve bu konuda avantaj sağlamak isteyen insanların kurs sürecini tamamlayıp iş makinesi ehliyeti alması gerçekten herkes adına memnuniyet verici bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok müşterimize bu konuda yardımcı oluyoruz ve onların hayalini gerçeğe çeviriyoruz. Uzman ekibimiz ve yöntemlerimizle birlikte size bu konuda her zaman yardımcı olmaya devam ediyoruz.

 

ADANA YÜREĞİR ECZANELERİ

19 Mayıs Eczanesi
Levent M. 1.S. 55/A Yüreğir
ADANA – Yüreğir
(322) 346 05 97

—-
Ahu Eczanesi

Haydaroğlu Mah 44. S. No 1 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 311 57 89

—-

Akıncılar Eczanesi

Kozanyolu Üzeri 355/A Yüreğir Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 321 84 54

—-

Aydındağ Eczanesi

Dadaloğlu M. Belediye Toplu Konutları 39.S. 1 Yureğir

ADANA – Yüreğir

(322) 329 95 49

Aykan Eczanesi

Yamaçlı M. 1000 S. 53/A Adana Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 321 17 10

Baler Eczanesi

Ulubatlı Hasan M. Kozan C. 640/A Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 329 88 35

Baler Eczanesi

Kiremithane M. 1234 S. 86 Yüreğir – Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 328 02 12

Bereket Eczanesi

Çamlıbel M. 30 S. 61/A Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 329 08 78

Bolat Eczanesi

Dadaloğlu M. Sedef Apt. A Blok Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 327 08 16


Burcum Eczanesi

Levent M. 94 S. 31 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 454 01 91

Buruk Eczanesi

Istiklal M. 1 Cd No 111/A Buruk Beld. – Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 391 73 53

Çakır Eczanesi

M.Akif Ersoy M. 30. S. 1 Yüreğir/Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 329 90 16

—-

Cebesoy (K) Eczanesi

Şehit Erkut Akbay Mah .1S. 84 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 328 75 78

—-

Çevrim Eczanesi

Süleyman Vahit C. 249/A Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 311 54 80

Çevrim Eczanesi

Süleyman Vahit C. 249/A Yüreğir/Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 322 03 79

—-

Coşkun Eczanesi

19 Mayıs M. 37. S. 50 Yüreğir/Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 324 90 88

—-

Cumhuriyet Eczanesi

Hürriyet M. Atatürk C. 50 Incirlik Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 332 63 19

—-

Cumhuriyet Eczanesi

Hürriyet M. Atatürk C. 50 Incirlik Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 332 63 19

Dalgıç Eczanesi

Kiremithane M. Ecz.H.Dalgıç C. 125/B Yureğir

ADANA – Yüreğir

(322) 321 74 05

Demet Eczanesi

Kozan Yolu Tahsilli M. 397/A Yüreğir/Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 324 53 53

Dilan Eczanesi

Erkut Akbay M. Kanalboyu 23 S. 1 Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 328 75 75

Dilay Eczanesi

Haydaroğlu M. 25 S. 40/A Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 311 47 02

—-

Doğankent Eczanesi

Ahmet Necdet Sezer C. 53 – A Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 334 01 03

—-

Emine Eczanesi

Selahattin Eyyubi Mah 1234 S. 126 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 336 40 01

—-

Emine Eczanesi

Karataş Yolu Havutlu Kasabası 4/A Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 234 70 38

—-

Emir Eczanesi

Sofulu Beldesi Şahintepe M. A.Kahveci Blv. 4 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 341 18 01

—-

Farma Eczanesi

Dadloglu M. 39 S. 2/B Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 327 22 39

—–

Farma Eczanesi

Başkent Hastanesi Karşısı Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 322 80 90

—-

Fatih Parlak Eczanesi

Sinanpaşa Kışla C. 66/A Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 321 62 70

—–

Fikir Eczanesi

Ptt Evleri M. Sağlık Ocağı Yanı 26 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 329 08 07

—–

Fikir Eczanesi

P.T.T. Evleri M. Sağlık Ocağı Yanı 26

ADANA – Yüreğir

(322) 329 20 13

—–

Gizer Eczanesi

Güneşli M. 30.S. 6 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 311 31 74

—-

Gülgün Eczanesi

Sinanpaşa M. Kozan Yolu 211 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 453 46 12

—-

Güllük Eczanesi

Dervişler M. Yaşar Doğu C. 97 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 321 93 87

—–

Gültepe Eczanesi

Gültepe M. 16 S. 4/A Sofulu Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 341 70 20

—–

Gündoğdu Eczanesi

Kozan Yolu Üzeri Çatalan Yol Kavş. 5/E Sofulu Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 341 20 32

—–

Gündoğdu Eczanesi

Kozan Yolu Üzeri Sofulu Köyü 5/E Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 341 48 69

—–

Güvel Eczanesi

Levent M. 26.S. Çukurova C. 76/A Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 346 33 12

—–

Ihsan Ertan Eczanesi

Karataş C. 33/A Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 321 10 08

—–

Ikidag Eczanesi

Cumhuriyet M. Hasan Şaş Bulvarı 33 Yüregir

ADANA – Yüreğir

(322) 324 36 44

—–

Ilgın Eczanesi

Ptt Evleri 65 S. 98 Yüregir

ADANA – Yüreğir

(322) 329 71 35

——

Ilkgün Eczanesi

Solaklı Beldesi Cumhuriyet Bul 107 Yüreğir Solaklı

ADANA – Yüreğir

(322) 373 23 26

—–

Incirlik Eczanesi

Kemalpasa Mah Atatürk C. 13 Incirlik/Adana Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 332 92 29

—-

Iris Eczanesi

Yavuzlar M. Kışla C. 174/A

ADANA – Yüreğir

(322) 324 21 21

—-
Istanbul Eczanesi

Kışla C. 108 Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 321 28 23

—–

Karşıyaka Filiz Eczanesi

Karataş Yüreğir Kaymakamlığı Karşısı 19

ADANA – Yüreğir

(322) 321 10 16

—-

Kelebek Eczanesi

Orhangazi M. Adnan Kahveci Bulvarı 5 Yüregir

ADANA – Yüreğir

(322) 341 65 95

—–

Kışla Sağlık Eczanesi

Mithat Özsan Blv. 18 Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 321 57 59

—–

Kozan Sağlık Eczanesi

Şahintepe Mah Adnan Kahveci Blv12 Sofulu Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 341 24 05

—–

Lal Eczanesi

Kiremithane M. Haşim Dalgıç Cd No 123 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 226 27 85

—–

Metropol Eczanesi

Cumhuriyet M. Süleyman Vahit C. 102/A Yüregir

ADANA – Yüreğir

(322) 322 30 39

—-

Misis Eczanesi

Hacı Sabancı Org Sanayi Böl Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 394 38 42

—–

Murat Eczanesi

Yavuzlar M. Kışla C. 186 Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 321 11 58

—-

Mutlu Eczanesi

Kiremithane M. 1204 S. 132 Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 324 00 13

——

Nadir Eczanesi

19 Mayıs M. Çukurova C. 242 Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 321 57 30

—–

Nesrin Eczanesi

Kozan Yolu Dervişler M. 324/B Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 321 68 27

——

Nisan Eczanesi

Karataş C. 11 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 324 30 99

—–

Noyaner Eczanesi

Devlet Hastanesi Karşısı Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 321 40 72

——

Oğuz Eczanesi

Seyhan M. Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 311 05 52

——

Önal Eczanesi

Kozan Yolu Sarıçam M. 276/B Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 322 51 92

——

Özçağ Eczanesi

Kışla M. Mithat Özsan Blv. 183/A Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 324 11 21

—–

Özden Eczanesi

Yavuzlar M. Orhan Kemal Blv. 258

ADANA – Yüreğir

(322) 321 29 19

——

Özerdeve Eczanesi

Karataş Yolu Üzeri Devlet Hast. Karş. 39

ADANA – Yüreğir

(322) 322 75 36

—-

Özkan Eczanesi

Selahattin Eyyübi M. 1234 S. 128/A Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 336 33 43

—–

Özlem Eczanesi

Kazımbaşar M. 535 -23 S. Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 323 01 60

—–

Özsavaş Eczanesi

Kozan Çarşısı 34 Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 324 82 71

—–

Özsavaş Eczanesi

Kozan Çarşısı 34 Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 324 82 71

—–

Ragıp Metin Eczanesi

Kışla C. 170 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 324 71 80

——-

Renin Eczanesi

Sinanpaşa M. Kozanyolu Kavşağı No 207 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 329 67 22

—–

Sabahlar Eczanesi

Guneşli M. 30 S. 7/A Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 311 35 71

—–

Sarıçam Eczanesi

Sarıçam M. Kozan C. 270 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 322 31 19

—–

Sayman Eczanesi

Ulubatlı Hasan M. Kozan Yolu C. 594

ADANA – Yüreğir

(322) 328 02 74

—-

Seçil Eczanesi

Yeni Doğan M. Yaşardoğu C. 275 Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 346 73 80

—-

Seçkin Eczanesi

Kiremithane M. 702/A Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 329 66 92

—–

Seden Eczanesi

Çamlıbel M. 30 S. No 63/B Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 327 08 28

—–

Şenal Eczanesi

Kiremithane M. Kozanyolu C. 599 Yüregir

ADANA – Yüreğir

(322) 328 37 25

—–

Serinevler Eczanesi

Kiremithane M. M. Kemalpaşa Blv. 47. S. 3 Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 322 32 32

—–

Şevki Eczanesi

Ptt Evleri Sağlık Ocağı Karş. 74.Sok 46 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 329 11 24

—-

Sinanpaşa Eczanesi

Sinanpaşa M. Kışla C. 76/A Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 322 33 67

—–

Sinanpaşa Eczanesi

Sinanpaşa M. Kışla C. 36/B Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 322 85 01

—-

Siteler Eczanesi Serdar Özçatal

Güzelevler Ş.J.Gökhan Yılmaz C Mobilyacılar Sit 4

ADANA – Yüreğir

(322) 346 80 86

—–

Soydan Eczanesi

Kozanyolu Cd Sarıçam M. Akıncılar Sağlık Ocağı K. 266/C Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 324 24 15

——-

Suluca Eczanesi

Atatürk C. No 120 Suluca – Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 394 43 76

——

Suna Eczanesi

Sarıçam M. Kozan Yolu 264 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 322 35 40

——-

Taş Eczanesi

Kışla M. Mithat Özhan Blv. 151/B Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 324 00 14

——

Taş Eczanesi

Kışla M. Mithat Özhan Blv. 151/B Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 324 00 14

—–

Tufan Eczanesi

Mithat Özcan Blv. 891 Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 323 25 91

—-

Tülin Eczanesi

Anadolu M. Çukurova C. 76/A Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 324 88 18

——

Ünal Eczanesi

Devlet Hastanesi Karşısı 89 Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 321 02 77

—–

Volkan Eczanesi

Akıncılar M. 3. S. 4/A Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 324 63 61

—–

Yakapınar Eczanesi

Yakapınar Beldesi Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 393 40 70

—–
Yarbaşı Sağlık Eczanesi

Karataş Yolu Belediye Karşısı 101 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 336 39 69

—–

Yardım Eczanesi

19 Mayıs M. Çukurova C. 91 Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 322 23 17

—–

Yavuzlar Eczanesi

Yavuzlar M. Kışla C. 168/A Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 322 28 01

—-

Yenidoğan Eczanesi

Yenidoğan M. Yaşardogu C. 293 Yüregir

ADANA – Yüreğir

(322) 346 52 41

—-

Yenipınar Eczanesi

Özgür Mah 1 Sok No 29/A Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 324 24 34

—–

Yeniyayla Eczanesi

Yeniyayla Köyü Sağlık Ocağı Karşısı 122/A Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 377 25 70

—–

Yılmazcan Eczanesi

Gültepe M. 11 S. No 22 Yüreğir

ADANA – Yüreğir

(322) 341 60 10

Yunusoğlu Eczanesi

Yunusoğlu Beldesi Atatürk C. 3/B Yüreğir-Adana

ADANA – Yüreğir

(322) 388 45 88

—–

Yüreğir Eczanesi

Yavuzlar M. Kışla C. 243/A

ADANA – Yüreğir

(322) 323 65 79

——

 

 

Cumhuriyet M. Hasan Şaş Bulvarı 31 Yüregir ADANA – Yüreğir

(322) 322 93 48

ANTALYA’DAKİ İLKYARDIM EĞİTİMİ VEREN KURULUŞLAR

Antalya ili ve ilçelerinde ilk yardım eğitimi veren ilk yardım kursları

ALANYA
ALANYA DEVLET HASTANESİ İlk yardım Eğitim Merkezi
ALANYA
E-KALİTE İlk yardım Eğitim Merkezi
ALANYA
EKEM İlk yardım Eğitim Merkezi
ALANYA
ÖZEL UMUT İlk yardım Eğitim Merkezi
ALANYA
SİSTEM İLK YARDIM EĞİTİM MERKEZİ
KEPEZ
ÇAĞATAY İlk yardım Eğitim Merkezi
KEPEZ
EÜAŞ ANTALYA İlk yardım Eğitim Merkezi
KONYAALTI
AKTİF İlkyardım Eğitim Merkezi
KONYAALTI
ANTALYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İlkyardım Eğitim Merkezi
KONYAALTI
CANSEVEN İlkyardım Eğitim Merkezi
KONYAALTI
İLKCAN İlkyardım Eğitici Eğitim Merkezi
KONYAALTI
İLKCAN İlkyardım Eğitim Merkezi
KONYAALTI
Sahil Güvenlik Okul Komutanlığı
KUMLUCA
YOSUN İlkyardım Eğitim Merkezi
MANAVGAT
SEÇKİN İlkyardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı İlkyardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
AB Antalya İlkyardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
ANDEM İlkyardım Eğitici Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
ANDEM İlkYardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
AR-GE İlkyardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
AY İlkyardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
DELFİN İlkYardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
DNA İlkyardım Eğitici Eğitimi Merkezi
MURATPAŞA
DNA İlkyardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
HAYAT IŞIĞI İlkyardım Eğittim Merkezi
MURATPAŞA
İLKYARDIM AKADEMİSİ İlkyardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
MMS İlkyardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
OSMED İlkyardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
OXYGEN İlkyardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
ÖZEL DİYA ilkyardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
POZİTİF İlkYardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
POZİTİF İlkyardım Eğitimci Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
SUNEXPRESS İlkyardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
TALAY İlkyardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
TÜRK KIZILAY İlkyardım Eğitim Merkezi
MURATPAŞA
TÜRK TELEKOM AKADEMİ İlkyardım Eğitim Merkezi
SERİK
Serik İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İlkyardım Eğitim Merkezi

ANKARA’DAKİ İLKYARDIM EĞİTİMİ VEREN KURULUŞLAR

Ankara’ da ilk yardım kursu veren eğitim merkezlerin listesi alfabetik olarak verilmiştir.

SIRA MERKEZ ADI ADRES
1 ANKARA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ASH ŞUBESİ BAĞDAT CD. NO:16
MACUNKÖY / ANKARA
2 AÇA OTOMOTİV İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ POLATLI YOLU 55.KM.POLATLI / ANKARA  yeni adres:Cumhuriyet Mah. E 90 Karayolu Küme Evleri No:53 Temelli-Sincan/Ankara
3 ADA PRESTİJ İYEM İVEDİK OSB MAH. 1357 SOKAK 28/3 YENİMAHALLE
4 AFAD İYEM FATİH SULTAN MEHMET BULVARI NO:290 YENİMAHALLE/ANKARA
5 AKADEMİ İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ İVEDİK OSB MAH. 1354 CD. FORA İŞ MERKEZİ 138/132 YENİMAHALLE
6 AKBULUT İYEM ZÜBEYDE HANIM MAH. TURGUT ÖZAL BULVARI NO:72/33 ALTINDAĞ/ANKARA
7 ALP İYEM GÖKÇEK MAH.267 SOKAK NO:47/D SİNCAN/ANKARA
8 ANKARA TABİP ODASI İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ MİTHATPAŞA CD. NO:62/18 KIZILAY / ANKARA
9 ANKÜSEM İYEM EMNİYET MAH. İNCİTAŞ SOK. ORD.PROF.DR.ŞEVKET AZİZ KANSU BİNASI B BLOK KAT:5 BEŞEVLER/ANKARA
10 ASELSAN İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ M.AKİF ERSOY MAH.16.CD. NO:16 MACUNKÖY / ANKARA
11 ATÖLYE İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ İVEDİK OSB MAH. 1354 CD. FORA İŞ MERKEZİ 138/136 YENİMAHALLE
12 BARTAŞ İYEM ŞEHİT ADEM YAVUZ SIK. NO:17/7 KIZILAY ÇANKAYA / ANKARA
13 BAŞKENT ÜNV. TIP F. İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ BAŞKENT ÜNİ.BAĞLICA KAMPÜSÜ ESKİŞEHİR YOLU 20. KM ETİMESGUT/ANKARA
14 BELKA İYEM TATLAR MAHALLESİ YENİKENT/SİNCAN ANKARA
15 BİLENLER   İYEM MEŞRUTİYET MAH. SELANİK 2 CAD. NO:82/28-29
16 BİLKENT ÜNV. İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ BİLKENT ÜNV.   DOĞU KAMPÜSÜ SAĞLIK MERKEZİ BİLKENT / ANKARA
17 BOTAŞ İYEM ESKİŞEHİR YOLU 23 KM.YAPRACIK MAH.ETİMESGUT/ANKARA
18 BUGSAŞ İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ AŞTİ İŞLETME BİNASI 3. KAT (İDARİ KISIM) 06520 SÖĞÜTÖZÜ / ANKARA
19 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAYE DAİRE BAŞKANLIĞI İLKYARDIM MERKEZİ TURGUT ÖZAL BULVARI NO:9 İSKİTLER
20 CİKPEM İYEM AHLATLIBEL MAH. 1859. CADDE NO:42 ÇANKAYA/ANKARA
21 CPR İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ MİTHATPAŞA CD. NO:58 / 14 KIZILAY / ANKARA
22 ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ YUNUS EMRE MAH.KÜBRA SOK.NO:1 PURSAKLAR / ANKARA
23 ÇANKAYA İYEM GAZİ MAH.SENOL CAD. NO:83 YENİMAHALLE/ANKARA
24 ÇETİNKAYA İYEM ASO 1.ORGANİZE SAN.BÖLGESİ ASORA TİCARET MERKEZİ ZEMİN KAT NO:24 SİNCAN/ANKARA
25 ÇÖZÜMCÜ İYEM TURGUT ÖZAL BULVARI ZÜBEYDE HANIM MAH.YILDIRIM İŞ HANI SOK.NO:56/10 ALTINDAĞ/ANKARA
26 DETAM İYEM KUTLU MAH. İMAM ALİM SULTAN CADDESİ 455. SOKAK NO:1/C MAMAK-ANKARA
27 DÖNÜŞÜM İYEM GÖKÇEK MAH. 249 SOK. NO:47/P TÖREKENT-SİNCAN/ANKARA
28 EKOGLOBAL İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ Işınlar Mah. İvedik Cad. No:22/3-4 Yenimahalle / ANKARA
29 EMNİYET GENEL MÜD. POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI ELMADAĞ POLİS MESLEK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLKYARDIM MERKEZİ İSTASYON MAHALLESi MENDERES BULVARI HASANOĞLAN
ELMADAĞ /ANKARA
30 EMNİYET GENEL MD. POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI İYEM EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI / GÖLBAŞI / ANKARA 06580
31 EMNİYET GENEL MÜD. İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ İLKADIM CAD.NO:89 DİKMEN / ANKARA
32 ENERJİSA DELTA İLKYARDIM MERKEZİ KIZILIRMAK MAH. UFUK ÜN. CAD. NO:1 ÇANKAYA/ANKARA
34 SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ GÜLHANE EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ İYEM EMRAH MAHALLESİ GÜLHANE CADDESİ ETLİK/KEÇİÖREN
35 GAZİ ÜNİ. SAĞLIK BİLİMLERİ FK. İYEM GAZİ Ü.SBF BEŞEVLER
36 3. HAVA İKMAL BAKIM MERKEZİ İLKYARDIM MERKEZİ 3. HAVA İKMAL BAKIM MERKEZİ KOMUTANLIĞI ETİMESGUT/ANKARA
37 HACETTEPE ÜNV. HEMŞİRELİK FAKÜLTESİ.  EĞİTİCİ EĞİTİM MERKEZİ HACETTEPE UNV. MERKEZ KAMPÜSÜ HAMAMÖNÜ / ANKARA
38 HACETTEPE ÜNV. TIP FAK. EĞİTİCİ EĞİTİM MERKEZİ HACETTEPE ÜNV. TIP FAK. HALK SAĞLIĞI ABD.
39 HAYAT İYEM SAĞLIK MAH. AKSU SOK. AKSU APARTMANI NO:7/7 ÇANKAYA/ANKARA
40 HEDEF İYEM ATAÇ 1 SOK. NO:20/3 KIZILAY / ANKARA
41 İDEAL İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ HASEMEK 22.CD.1474 SOK.NO:02 İVEDİK ORGANİZE SANAYİ SİTESİ OSTİM / ANKARA
42 İLERİ YAŞAM İYEM ATAÇ-1 SK. NO:29/8 KIZILAY/ANKARA
43 İRİS İYEM ANITTEPE MAH.GAZİ MUSTAFA KEMAL BULVARI NO:100 ÇANKAYA/ANKARA
44 İSAGEM İYEM EHLİBEYT MAHALLESİ 1242 CADDE NO:18/15 BALGAT
45 JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI          İYEM BEYTEPE ŞEHİT KORGENERAL İSMAİL SELEN KIŞLASI BEYTEPE/ANKARA
46 JANDARMA LOJİSTİK KOMUTANLIĞI İYEM ŞEHİT ORGENERAL EŞREF BİTLİS KIŞLASI GÜVERCİNLİK /ANKARA
47 KIZILAY ANKARA İYEM (Anafartalar Caddesi Şan Sokak No:10/101 Ulus / ANKARA
48 KIZILAY MAMAK EĞİTİCİ EĞİTİM MERKEZİ BAHÇELERİÇİ MAH.263.SOK.NO:65/A MAMAK/ANKARA
49 KIZILAY MERKEZ İLKYARDIM EĞİTİCİ EĞİTİM MERKEZİ ERLER MAH.TÜRK KIZILAYI CAD.NO:6 ETİMESGUT / ANKARA
50 KIZILAY ODTÜ EĞİTİCİ EĞİTİM MERKEZİ ODTÜ EĞİTİM FK. BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR BÖL.4.KAT ANKARA
51 KİT İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ ATATÜRK MAH. İNAL CAD. NO:20/2 SİNCAN/ANKARA
52 KURTARAN-KLİNİSYEN İYEM KUMRULAR CADDESİ NO:20/4 KIZILAY/ANKARA
53 MUSTAFA KEMAL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ GÖKSU MAHALLESİ SİVAS KONGRESİ CADDESİ NO:8 ETİMESGUT/ANKARA
54 MÜRTED HAVA MEYDAN KOMUTANLIĞI İYEM İSTANBUL YOLU 35 KM. AKINCI-KAZAN/ANKARA
55 NABIZ İYEM GÜVENEVLER MAH. FARABİ SOK.NO:48 ÇANKAYA/ANKARA
56 ORS İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ ANKARA-POLATLI KARAYOLU 65.KM.POLATLI / ANKARA
57 OYAK İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ NASUH AKAR MAH.1.CAD.NO:59 BALGAT / ANKARA
58 ÖZEL ATT AKADEMİ İYEM KORKUT REİS MAH.NECATİBEY CAD. YEŞİLIRMAK SOK.NO:8/6 KIZILAY/ANKARA
59 ÖZEL KUVVETLER KOMUTANLIĞI İYEM ÖZEL KUVVETLER KOMUTANLIĞI OĞULBEY / GÖLBAŞI / ANKARA
60 ÖZ NATUREL İYEM İVEDİK OSB MAH. 1354 CD. FORA İŞ MERKEZİ 138/97 YENİMAHALLE
61 PARK TERMİK İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ ANKARA YOLU ÜZERİ 3 KM.ÇAYIRHAN NALLIHAN / ANKARA
62 PINAR İYEM KAVAKLIDERE MAH. OLGUNLAR CAD. NO:2/2ÇANKAYA-KIZILAY/ANKARA
63 RENTEK İYEM SÜMER 2 SOK. NO:25/6 KIZILAY-ANKARA
64 RİSK İYEM CEYHUN ATIF KANSU CAD.NO:116 AK İŞ MERKEZİ KAT:1 NO:4 ÇANKAYA/ANKARA
65 ROKETSAN İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ ANKARA-SAMSUN KARAYOLU 40.KM.ELMADAĞ / ANKARA
66 ŞAMPİYON İYEM 2026 CADDE 2331 SOKAK NO.3 COŞKUN IRMAK İŞ MERKEZİ KAT:2/3 BATI SİTESİ MAHALLESİ BATIKENT/ANKARA
67 ŞEKER FABRİKALARI İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ ŞEKER FAB.06790 ETİMESGUT / ANKARA
68 TAİ İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ İSTANBUL YOLU 35.KM.AKINCILAR / ANKARA
69 TBMM İYEM TBMM EK HİZMET BİNASI ATATÜRK BULVARI NO:153 BAKANLIKLAR/ANKARA
70 TCDD İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ TCDD EĞİTİM MERKEZİ TCDD 2. BLG. ANADOLU BULVARI BEHİÇBEY / ANKARA
71 TEPE GRUBU İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ BEYTEPE KÖYÜ YOLU NO:5 BİLKENT / ANKARA
72 TİM İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ DOĞANBEY MAH. CELAL ATİK SOK. NO:8/3 ALTINDAĞ/ANKARA
73 TOLUNAY ÖZAKA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ Ayvaşik Mah. Saray Bosna Cad. No:1/1 Beypazarı/ANKARA
74 TUANA İYEM ATATÜRK BULVARI NO:64/19 KIZILAY /ANKARA
75 TÜRK TELEKOM AKADEMİ İYEM TURGUT ÖZAL BULVARI SAMSUN YOLU KAVŞAĞI C BLOK ZEMİN KAT AYDINLIKEVLER/ANKARA
76 TÜRK TRAKTÖR İYEM GÜVERCİN YOLU NO:111-112 GAZİ/ANK
77 ÜLKER İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ ESENBOĞA YOLU 21.KM.AKYURT / ANKARA
78 YENİ UZMAN AKADEMİ İLKYARDIM MERKEZİ CEYHUN ATUF KANSU CADDESİ NO:130/62 GÖZDE PLAZA BALGAT/ANKARA